Vaše cévy. Naše starost.

Preventivní vyšetření

MUDr. Michaela Kruková, MUDr. Markéta Sovková

Účelem preventivních vyšetření je zachycení projevů onemocnění vyvolaných rizikovými faktory jako například stres, kouření, obezita, cukrovka, vysoký krevní tlak, onemocnění srdce a cév v rodině, porucha metabolismu lipidů (zvýšená hladina cholesterolu nebo triglyceridů), věk nad 40 let. Tyto prohlídky jsou proto vhodné pro široké spektrum klientů včetně manažérů.

Onemocnění srdce a především ischemická choroba srdeční představují v České republice hlavní příčinu úmrtí asi 53% obyvatel, tj. ročně skoro 30 000 osob, z toho přes 20% mladších 65 let. Podle výzkumů má vysoký krevní tlak 20% obyvatel, přibližně 1 000 000 má vysoký cholesterol. Důsledné vyšetření pacientů s rizikovými faktory metabolického syndromu včas odkryje závažnou diagnózu (ICHS, ICHDK) a správnou terapií předejde vzniku akutního onemocnění, jehož terapie je mnohem nákladnější.

Preventivní vyšetření může podle požadavků klienta zahrnovat Upřesňující informace
  • Vyšetření jsou prováděna v jedné návštěvě
  • Ke všem programům lze doplnit vyšetření krve a moče (rozsah podle požadavků klienta)
  • Vyšetření lze provádět pro větší počet zaměstnanců po dohodě i přímo na pracovišti
  • Preventivní vyšetření nejsou hrazena ze zdravotního pojištění
  • Náklady na pravidelné preventivní prohlídky prováděné v rámci tzv. smlouvy o závodní zdravotní péči mohou být položkou odečitatelnou od základu daně
Cévní a interní ambulance
Ústecká 789/36a
184 00 Praha 8

tel. 283 85 00 70
fax. 283 85 00 71

cevni@cevni.cz